Workshop for Lecturers of International and EU Commercial Law (HU)

Nemzetközi és uniós kereskedelmi jogot
oktatók találkozója

Vitatéma:
A digitális forradalom hatása az EU és világ üzleti jogára
- és az oktatásra

Széchenyi István Egyetem | Állam- és Jogtudományi Kar |
Európa-tanulmányok Központ
2019. június 13. | Győr

The event is carried out within the research stream of “Jean Monnet Module on
EU Business Law” (EUBLAW) funded by the Erasmus+ Programme

Meghívó

A Széchenyi István Egyetem Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Karán működő Európatanulmányok Központja tisztelettel meghívja Önt az „A nemzetközi és uniós kereskedelmi jogot oktatók találkozója” c. tudományos eseményre. A tanácskozás az Európai Bizottság Erasmus+ Program ‘Jean Monnet Module on EU Business Law’ (EUBLAW) nevű alprogramja keretében kerül megrendezésre, amely a Karon 2016-2019 között zajlik. A találkozó célja az EU üzleti/kereskedelmi jogát oktatók, illetve a nemzetközi kereskedelmi jogot oktatók elméleti és gyakorlati tapasztalatcseréje, a legjobb oktatási gyakorlatok megosztása, a jövő kihívásainak felvetése, közös gondolkodás.

A klasszikus tanszéki és tantárgyi struktúráktól elszakadva várunk minden olyan kollégát, aki a nemzetközi gazdasági kapcsolatok jogának, az EU kereskedelmi jogának vagy akár a hazai jog nemzetközi kereskedelmi érintettséggel rendelkező területeinek bármelyikén oktatási, kutatási tevékenységet végez – tudományos előmeneteltől és foglalkoztatása jellegétől függetlenül.

Tervezett program:

2019. június 13., csütörtök

14.30 – 15.00: regisztráció, kávé
15.00 – 15.10: köszöntőt mond: Lévayné Fazekas Judit dékán
15.10 – 15.30: a Szervezőbizottság részéről Glavanits Judit tanszékvezető megnyitja a tudományos ülést
15.30 – 17.00: a társkarok és társtanszékek oktatóinak esetismertetései, beszámolói
17.00 – 17.20: igény szerint a megbeszélés eredményeinek összefoglalása, kötetlen további egyeztetés
17.20 – 20.00: ’Jean Monnet Module on EU Business Law’ díszvacsora, amelyre nagy szeretettel várjuk a Kedves Kollégákat

A Szervezőbizottság kéri a T. Kollégákat, hogy gondolják át az oktatási, kutatási gyakorlatukat és terveiket, jövőbeli elképzeléseiket. A házigazda intézmény nem titkolt célja, hogy a jövőre nézve a kutatási és tudományos együttműködés kérdését felvesse a Tisztelt Meghívottaknak, figyelembe véve a felsőoktatási rendszer tervezett reformját is.

A Szervezőbizottság tisztelettel felhívja a kollégák figyelmét arra, hogy 2019. június 14. napján, tehát a találkozó másnapján nemzetközi konferenciát szervez „EU Business Law through the lens of Digital Revolution” címmel, amelyre szeretettel hívja és várja jelen meghívó címzettjeit.

Helyszín

A konferencia helyszíne a győri Széchenyi István Egyetem Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Karának épülete. Cím: 9026 Győr, Áldozat u. 12.
A díszvacsora helyszíne: Révész Hotel, Étterem és Rosa Spa, a Kar épületétől kb. 100 méterre.

Szervezőbizottság

A Szervezőbizottság tagjai az Európai Tanulmányok Központ munkatársai, illetve Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Kar Nemzetközi Köz- és Magánjogi Tanszékének munkatársai:
• Dr. jur. Milassin László, PhD. (az Európa-tanulmányok Központ vezetője, korábbi Jean Monnet Professzor)
• Dr. jur. Glavanits Judit, PhD. (tanszékvezető egyetemi docens, Nemzetközi és Európai Jogi Tanszék)
• Dr. jur. Horváthy Balázs, PhD. (egyetemi docens, Nemzetközi és Európai Jogi Tanszék)
• Dr. jur. Knapp László (egyetemi tanársegéd, Nemzetközi és Európai Jogi Tanszék)

Kapcsolat és információ

Kérjük, hogy az eseménnyel kapcsolatban a ces@sze.hu email címet használják kizárólagos kommunikációs eszközként. A Szervezőbizottság mindent megtesz annak érdekében, hogy a kérdésekre a lehető leghamarabb válaszoljon.